Boekhandel Douwes Den Haag

De Maas van rivier naar systeem

De geschiedenis van de waterwegen tussen Luik en de Delta

Rouke van der Hoek

De Maas van rivier naar systeem

De Maas van rivier naar systeem

De geschiedenis van de waterwegen tussen Luik en de Delta

De Maas van rivier naar systeem

 

De Maas is al lang geen natuurlijke rivier meer die vrij kan reageren op geologische en klimatologische condities. Door menselijk ingrijpen is er door de eeuwen heen heel veel veranderd. De loop van de rivier is vaak door mensenhand verlegd.


Niet leverbaar

€ 34,90

Niet leverbaar


Beschrijving De Maas van rivier naar systeem

De Maas is al lang geen natuurlijke rivier meer die vrij kan reageren op geologische en klimatologische condities. Door menselijk ingrijpen is er door de eeuwen heen heel veel veranderd. De loop van de rivier is vaak door mensenhand verlegd. Grote delen van de rivier zijn genormaliseerd of gekanaliseerd. De rivier voedt bovendien verschillende kanalen en geeft daardoor flink wat water af. Dit boek beschrijft de transformatie van een rivier – de Maas – naar een ‘systeem’ van waterwegen, waarbij de geschiedenis, de mensen die deze geschiedenis bepaalden en de bewoners langs de Maas uitgebreid aan bod komen.

Over de auteur
Rouke van der Hoek werkte jarenlang voor de projectorganisatie Maaswerken binnen Rijkswaterstaat en had in allerlei functies te maken met de Maas, de kanalen en zijrivieren, waardoor zijn betrokkenheid met de rivier en de behoefte om zijn kennis met anderen te delen steeds groeiden. Het heeft geresulteerd in een makkelijk leesbaar volledig geïllustreerd boekwerk dat de bewoners van de oevers aan de Maas laat kennis maken met het water dat hun leefgebied mede bepaalt.


ISBN
9789493048492
Pagina's
224
Verschenen
Rubriek
Non-fictie informatief/professioneel
Druk
1
Uitvoering
Hardback
Taal
Nederlands
Uitgever
Tic, Uitgeverij

Non-fictie informatief/professioneel