Boekhandel Douwes Den Haag

Ontelbare enkelvouden

dr. Anne Mankes-Zernike (1887-1972); een biografie

Froukje Pitstra

Ontelbare enkelvouden

Ontelbare enkelvouden

dr. Anne Mankes-Zernike (1887-1972); een biografie

Ontelbare enkelvouden

 

Een biografie die recht doet aan het veelzijdige leven van Anne Zernike: eerste predikante van Nederland, kunstliefhebster, vredesactiviste, vrouw van de jong overleden kunstenaar Jan Mankes. Anne Zernike leefde in de tumultueuze eerste helft van de twintigste eeuw.



Op werkdagen voor 23.00 uur besteld meestal de volgende dag in huis.

€ 38,99


Beschrijving Ontelbare enkelvouden

Een biografie die recht doet aan het veelzijdige leven van Anne Zernike: eerste predikante van Nederland, kunstliefhebster, vredesactiviste, vrouw van de jong overleden kunstenaar Jan Mankes.

Anne Zernike leefde in de tumultueuze eerste helft van de twintigste eeuw. Een tijd waarin ze uitgroeide tot een publiek figuur, als eerste Nederlandse predikante (in de doopsgezinde gemeente Bovenknijpe). In deze biografie worden vele facetten van haar rijke, complexe leven opgeroepen en beschreven: haar liefde voor de kunsten, haar opvatting over het predikantschap van vrouwen en over de vrouwenbeweging, haar worsteling met het pacifisme en haar radicale opvattingen over vrijzinnigheid en geloof.
Anne Zernike bewoog zich over alle 'verzuilde' verbanden heen in verschillende politieke en maatschappelijke stromingen.

Froukje Pitstra is werkzaam als universitair docent aan de Universiteit voor Humanistiek in Utrecht. In juli 2014 promoveerde ze met deze biografie aan de Rijksuniversiteit Groningen.


ISBN
9789021143774
Pagina's
480
Verschenen
Rubriek
Historische biografieën
Druk
1
Uitvoering
Paperback
Taal
Nederlands
Uitgever
Meinema, Uitgeverij

Historische biografieën