Boekhandel Douwes Den Haag

Het tillenbeest

Jan Wolkers

Het tillenbeest

Het tillenbeest

Het tillenbeest

 

In februari 1959 maakte Jan Wolkers (1925-2007) zijn indrukwekkende debuut met ‘Het Tillenbeest’ in het literaire tijdschrift Tirade. Dit verhaal, dat de diefstal van een marmeren sfinx uit een door de Duitsers verlaten kasteel tijdens de oorlog behandelt, kwam als een donderslag bij heldere hemel.


Op werkdagen voor 23.00 uur besteld meestal de volgende dag in huis.

€ 27,50

Ophalen: Nu 13 op voorraad in de winkel
Leverbaar


Beschrijving Het tillenbeest

In februari 1959 maakte Jan Wolkers (1925-2007) zijn indrukwekkende debuut met ‘Het Tillenbeest’ in het literaire tijdschrift Tirade. Dit verhaal, dat de diefstal van een marmeren sfinx uit een door de Duitsers verlaten kasteel tijdens de oorlog behandelt, kwam als een donderslag bij heldere hemel. Dick Hillenius, dichter en redacteur van Tirade, was zo onder de indruk dat hij in een briefje zijn verbazing uitsprak over dit ‘zomaar uit het niets verschijnend, ongewoon goed brok proza’.

Wolkers' verhalen en romans schokten in de jaren zestig zowel lezers als critici, waardoor hij uitgroeide tot een van de meest geliefde en gerespecteerde schrijvers van Nederland. Ter gelegenheid van zijn honderdste geboortejaar verschijnt er een zorgvuldig samengestelde bundel met een selectie van zijn verhalen en essays. Deze bijzondere uitgave, verrijkt met een nawoord van zijn biograaf Onno Blom, biedt een unieke kans om de diepgang en de veelzijdigheid van Wolkers' werk te herontdekken. Laat je meeslepen door de krachtige woorden van deze literaire grootheid, beschikbaar bij Boekhandel Douwes.


ISBN
9789028253162
Pagina's
312
Verschenen
Rubriek
Verhalenbundels
Druk
1
Uitvoering
Hardback
Taal
Nederlands
Uitgever
Uitgeverij G.A. Van Oorschot B.V.

Verhalenbundels