Boekhandel Douwes Den Haag

Naar Mekka

De hadj in zeven eeuwen reisverslagen

Richard van Leeuwen

Naar Mekka

Naar Mekka

De hadj in zeven eeuwen reisverslagen

Naar Mekka

Verschijnt binnenkort

 

In Naar Mekka. De hadj in zeven eeuwen reisverslagen wordt aan de hand van ruim twintig reisverslagen uit de periode vanaf de dertiende eeuw verhaald over de belevenissen van de pelgrims op hun tocht naar de Ka’ba, het middelpunt van hun geloof.


Nog te verschijnen

€ 39,99

Bezorgen: Zodra beschikbaar


Beschrijving Naar Mekka

In Naar Mekka. De hadj in zeven eeuwen reisverslagen wordt aan de hand van ruim twintig reisverslagen uit de periode vanaf de dertiende eeuw verhaald over de belevenissen van de pelgrims op hun tocht naar de Ka’ba, het middelpunt van hun geloof. De reisverslagen, uit Noord-Afrika, Syrië, Turkije, India, Iran en Zuid-Oost Azië, geven inzicht in de vaak onthutsende ontberingen die de pelgrims moesten doorstaan op hun tochten door de woestijn of over zee, zoals honger en dorst, ziekte, stormen en schipbreuk, rovers en dieven, maar ook in hun euforie bij het betreden van de Heilige Plaatsen en vooral de aanblik van de Ka’ba.

Door de aanleg van spoorwegen en de opkomst van stoomschepen werd reizen eenvoudiger, maar daarmee zijn de problemen van de pelgrims niet verdwenen: zij werden in krakkemikkige vrachtschepen gestouwd en door de massaliteit ontstonden er verwoestende cholera-epidemieën.


ISBN
9789028264106
Verschijnt
Rubriek
Cultuur- en mentaliteitsgeschiedenis
Druk
1
Uitvoering
Hardback
Taal
Nederlands
Uitgever
Uitgeverij G.A. Van Oorschot B.V.