Boekhandel Douwes Den Haag

Appels en peren

Appels en peren

Maarten Asscher

Appels en peren

Appels en peren

Appels en peren

Appels en peren

E-book

 

Van vergelijkingen wordt algauw gezegd dat ze `mank gaan en dat je ze dus beter niet kunt trekken. Vooral historische vergelijkingen moeten het dikwijls ontgelden. In de bundel Appels en peren betoogt Maarten Asscher dat juist vergelijkingen ons treffende inzichten kunnen opleveren.



Niet leverbaar

€ 9,99

Niet leverbaar

Beschrijving Appels en peren

Van vergelijkingen wordt algauw gezegd dat ze `mank gaan en dat je ze dus beter niet kunt trekken. Vooral historische vergelijkingen moeten het dikwijls ontgelden. In de bundel Appels en peren betoogt Maarten Asscher dat juist vergelijkingen ons treffende inzichten kunnen opleveren. Hij illustreert zijn pleidooi met een twintigtal stukken, onder meer over de beide zonen Hamlet en Telemachus, over zelfmoord, over Oscar Wilde, het literair engagement, de Joodse identiteit, de Middellandse Zee, de Tweede Wereldoorlog en over het huwelijk.
Daarmee is Appels en peren een prikkelend en veelzijdig boek, waarin de meest uiteenlopende onderwerpen en figuren op het terrein van de geschiedenis, kunst en literatuur in één stereoscopische blik worden gevangen.


ISBN
9789045025247
Pagina's
1
Verschenen
Rubriek
Literaire non-fictie
Druk
1
Uitvoering
E-book
Taal
Nederlands
Uitgever
Atlas Contact

Literaire non-fictie