Boekhandel Douwes Den Haag

De Circusbaron

Jules baron Brantsen van Rhederoord en Het geheim van Mata-Hari

Frans Th.L. van Elk

De Circusbaron

De Circusbaron

Jules baron Brantsen van Rhederoord en Het geheim van Mata-Hari

De Circusbaron

 

‘Vergeten verzetsheld’ uit de Tweede Wereldoorlog, Jules baron Brantsen van Rhederoord was 20 jaar lang in volstrekte anonimiteit, chef van de Nederlandse spionagedienst: de Kondschapsdienst. Controleerde en faciliteerde de Nederlandse Kondschapsdienst Margreet Zelle, Mata-Hari als spion in de Eerste Wereldoorlog?


Leverbaar

€ 39,95


Beschrijving De Circusbaron

De Circusbaron gaat over Jacob Carel Julius 'Jules' baron Brantsen (1877-1944) die een wonderlijke levensloop heeft gehad. Geboren als telg van een bekende Gelderse regentenfamilie was hij voorbestemd om zijn vader als landjonker en bestuurder op te volgen. Hij besloot echter zijn eigen weg te gaan. Het boek volgt hem als Nederlandse rallypionier, circusdirecteur, zakenman in het Parijs van de 'beau monde' van voor de Eerste Wereldoorlog, geheim agent tijdens de Eerste Wereldoorlog, chef van de Nederlandse spionagedienst tussen de Eerste- en Tweede Wereldoorlog en als verzetsstrijder tijdens de Tweede
Wereldoorlog in Frankrijk onder meer in DutchParis en de Zwitserse Weg. Hij komt uiteindelijk tragisch aan zijn einde in kamp Buchenwald eind 1944. Omdat Margreet Zelle (Mata-Hari) diverse malen zijn pad heeft gekruist, hij al tijdens de Eerste Wereldoorlog voor de Nederlandse spionagedienst werkte en de Nederlandse Inlichtingendienst samenwerkte met de Fransen, is ook haar 'spionagecarrière' onder de loep genomen. Dit levert verrassende conclusies op.


ISBN
9789082728309
Pagina's
392
Verschenen
Rubriek
Literaire non-fictie
Druk
1
Uitvoering
Paperback
Taal
Nederlands
Uitgever
VEB bv Media

Literaire non-fictie