Ik ben toch zeker niet gek gaat over de nare ziekte dementie. Vroeg of laat krijgt een ieder daarmee te maken. Het treft vrienden, naaste familie, kennissen of misschien uzelf wel. Maar het boek gaat eerst en vooral over liefde tussen mensen.
In juli 1944 wordt hoofdinspecteur Werner Resske naar het merengebied van Oost-Pruisen gezonden om onderzoek te doen naar de gruwelijke moord op baron Ferdinand von der Schwechau. Waarom moest de baron sterven?
De manipulatieve geneeskunde student Lewis Thompson heeft zijn afkomst en connecties mee om zijn toekomst zeker te stellen. Hij nodigde andere studenten uit via het internet voor een kampeertocht in de Schotse Hooglanden, die niet loopt zoals gepland.