Gemaakt in de oudheid
Gemaakt in de oudheid
Nieuw handboek over archeologisch glas
Bezorgen: Zodra beschikbaar
Glinsterend glas uit de Romeinse oudheid
Ook in de Romeinse tijd speelde glas een belangrijke rol in het dagelijks leven. Denk aan flessen voor olie of wijn. Of kleine flacons voor geurige olie. Van glas, gemaakt in de oudheid neemt je mee in de wereld van glas in de oudheid en duikt in de productietechnieken die al sinds die tijd, en nog altijd, worden gebruikt.
Glas is een van de meest intrigerende materialen die we kennen. Het combineert een aantal aantrekkelijke eigenschappen. Nu eens zijn de kleuren betoverend mooi, dan weer is de doorzichtigheid bewonderenswaardig. Het reageert niet gemakkelijk met andere stoffen en absorbeert daardoor geen luchtjes. Nadeel is de kwetsbaarheid. Maar het is wel goed te hergebruiken, iets wat men in de oudheid al wist. Het Amsterdamse Allard Pierson heeft een rijke collectie archeologisch glas. De afgelopen jaren is onderzoek gedaan naar diverse stukken, vooral
gericht op technische aspecten. Hoe werd het glas gemaakt en uit welke elementen bestaat het?
Dit boek bevat behalve een catalogus van de collectie archeologisch glas van het Allard Pierson, ook diverse hoofdstukken met aandacht voor uiteen lopende spannende en nieuwe onderzoeken naar glas uit de oudheid.