Boekhandel Douwes Den Haag

Imaginairen

Een wereld in een vlek

Neel Korteweg

Imaginairen

Imaginairen

Een wereld in een vlek

Imaginairen

 

Neel Korteweg heeft zich laten leiden door willekeurige vlekken op het papier in haar schetsboek waarin zij een eerste aanzet van gezichten meende te zien. Ze noemde die gezichten 'Imaginairen’. Een jaar lang werkte zij wekelijks steeds één vlek uit tot een realistische Imaginair die zij puur associatief voorzag van een naam en een geboortejaar, waar zij bovendien een intrigerende levensbeschrijving aan toevoegde De kunstenaar schept zo de gemeenschap die haar omringt, een wereld die even werkelijk, als imaginair is.


Op werkdagen voor 23.00 uur besteld meestal de volgende dag in huis.

€ 39,95


Beschrijving Imaginairen

Neel Korteweg heeft zich laten leiden door willekeurige vlekken op het papier in haar schetsboek waarin zij een eerste aanzet van gezichten meende te zien. Ze noemde die gezichten 'Imaginairen’. Een jaar lang werkte zij wekelijks steeds één vlek uit tot een realistische Imaginair die zij puur associatief voorzag van een naam en een geboortejaar, waar zij bovendien een intrigerende levensbeschrijving aan toevoegde
De kunstenaar schept zo de gemeenschap die haar omringt, een wereld die even werkelijk, als imaginair is. Of, zoals dichter Anneke Brassinga schrijft: “Fantasie en messcherpe analyse van de moderne samenleving vloeien hier naadloos in elkaar over. Een klein sociologisch panopticum van onze diversiteit”.

In een tijd waarin kunstmatige intelligentie vanuit voorhanden zijnde portretten ontelbare variaties genereert, schept één beeldend kunstenaar hier in een serie niet bestaande Imaginairen een nieuw universum, louter met de kracht van fantasie en vakmanschap.

Met reflecties van Anneke Brassinga dichter, Ger Groot filosoof, Ronald de Leeuw kunsthistoricus, Michel Maas schrijver, Piet Meeuse schrijver, Barber van de Pol schrijver, Rina Spigt journalist en Nico Zimmermann architect.

Oorspronkelijk opgeleid als beeldhouwer en architect, verwierf beeldend kunstenaar Neel Korteweg vooral bekendheid als schilder van de menselijke gestalte en portretten. Haar werk maakt deel uit van museale en particuliere collecties in binnen- en buitenland.
www.neelkorteweg.nl


ISBN
9789462626393
Pagina's
133
Verschenen
Rubriek
Kunst en Cultuur
Druk
1
Uitvoering
Hardback
Taal
Nederlands
Uitgever
Waanders Uitgevers

Kunst en Cultuur