Boekhandel Douwes Den Haag

Nooit meer zo gelachen

Het Haags Studentencabaret van Rinus Ferdinandusse

Rudie Kagie

Nooit meer zo gelachen

Nooit meer zo gelachen

Het Haags Studentencabaret van Rinus Ferdinandusse

Nooit meer zo gelachen

 

Ontdek de fascinerende geschiedenis van het Haags Studenten Cabaret, een uniek fenomeen dat tussen 1952 en 1966 de Nederlandse cabaretwereld op zijn kop zette. In een tijdperk van wederopbouw en pragmatisme, begon deze vriendengroep met hun hilarische optredens, ondanks het feit dat Den Haag geen universiteit had.


Op werkdagen voor 23.00 uur besteld meestal de volgende dag in huis.

€ 21,50


Beschrijving Nooit meer zo gelachen

Ontdek de fascinerende geschiedenis van het Haags Studenten Cabaret, een uniek fenomeen dat tussen 1952 en 1966 de Nederlandse cabaretwereld op zijn kop zette. In een tijdperk van wederopbouw en pragmatisme, begon deze vriendengroep met hun hilarische optredens, ondanks het feit dat Den Haag geen universiteit had. Hun eerste grap werd zelfs gemaakt vóór de aftrap van hun eerste show!

Dit semi-professionele cabaretgezelschap verwierf landelijke bekendheid en was van 1962 tot 1966 te zien op VARA-televisie met hun iconische programma ‘K-Wartaal’. Hun innovatieve stijl, die voortbouwde op scherpe woordspelingen en een genuanceerd commentaar op actuele gebeurtenissen, inspireerde zelfs grootheden zoals Koot en Bie. Rinus Ferdinandusse, de briljante tekstschrijver en regisseur, zou later de geschiedenis ingaan als de beste hoofdredacteur van Vrij Nederland.

De kern van het gezelschap bestond uit opmerkelijke talenten zoals Koos Alsem, Rinus en Daan Ferdinandusse, Hans Gelderblom, Else Hoog, Frits van der Jagt en de getalenteerde pianist/componist Hans Punt. Gedurende veertien jaar vulden zij de zalen met hun geestige en doordachte optredens.

Jacques Klöters, een gerenommeerd kleinkunsthistoricus, zei het treffend: “Ze waren venijniger en intelligenter dan anderen. Wim Kan, Toon Hermans en Wim Sonneveld zaten in de zaal om inspiratie op te doen.” De Haagsche Courant voegde hieraan toe dat “studentencabaretier Ferdinandusse thuis hoort in het rijtje Kan en Carmiggelt.”

Dit boek biedt een boeiende blik op een tijdperk vol creativiteit en humor, perfect voor liefhebbers van cabaret en de rijke Haagse traditie. Te verkrijgen bij Boekhandel Douwes.


ISBN
9789462973572
Pagina's
128
Verschenen
Rubriek
Taal
Druk
1
Uitvoering
Paperback
Taal
Nederlands
Uitgever
Uitgeverij De Kring