Boekhandel Douwes Den Haag

Paris en Helena

Minne en drama in Konrads Trojanerkrieg

Erika Langbroek & Francis Brands

Paris en Helena

Paris en Helena

Minne en drama in Konrads Trojanerkrieg

Paris en Helena

 

Uit middeleeuwse kronieken blijkt dat belangrijke vorsten in Europa meenden af te stammen van vluchtelingen die zich na de val van Troje in Europa vestigden. Wat was mooier dan terug te kunnen kijken op een roemrijke geschiedenis, waarover klassieke schrijvers hun epen schreven.



Op werkdagen voor 23.00 uur besteld meestal de volgende dag in huis.

€ 25,00


Beschrijving Paris en Helena

Uit middeleeuwse kronieken blijkt dat belangrijke vorsten in Europa meenden af te stammen van vluchtelingen die zich na de val van Troje in Europa vestigden. Wat was mooier dan terug te kunnen kijken op een roemrijke geschiedenis, waarover
klassieke schrijvers hun epen schreven. Hoewel de Ilias en Odyssee van Homerus niet gelezen werden, was de inhoud via andere schrijvers zeker bekend. De Nederlandse dichters Hendrik van Veldeke en Jacob van Maerlant schreven grote versromans waarin het lot van Troje ‘bezongen’ werd. Frankrijk kreeg eveneens door de dichter Benoît de Sainte-Maure zijn epos over Troje, in Duitsland verschenen ook Trojeromans van Herbort von Fritzlar en Konrad von Würzburg. Van de laatste nu wordt de tekst hier samengevat. De mooiste delen worden bovendien in vertaling aangeboden.


ISBN
9789464552201
Pagina's
142
Verschenen
Rubriek
Middeleeuwen (500-1500)
Druk
1
Uitvoering
Paperback
Taal
Nederlands
Uitgever
Uitgeverij Verloren