Onderhandelen over autonomie, vrede en hulpverlening
Onderhandelen over autonomie, vrede en hulpverlening
In zijn onthullende boek neemt oud-minister Jan Pronk de lezer mee op een indringende reis door zijn ervaringen in Oost-Afrika en de Hoorn, waar de impact van vluchtelingenstromen hem telkens terugvoert naar zijn verleden.
Leverbaar
In zijn onthullende boek neemt oud-minister Jan Pronk de lezer mee op een indringende reis door zijn ervaringen in Oost-Afrika en de Hoorn, waar de impact van vluchtelingenstromen hem telkens terugvoert naar zijn verleden. Hij stelt zich de belangrijke vraag of hij destijds genoeg heeft gedaan voor de talloze slachtoffers van oorlog en geweld in deze regio. Pronk deelt zijn diepgaande observaties van de verwoestende droogte en de gruwelijke etnische zuiveringen die hij heeft meegemaakt.
Met een onvermoeibare inzet voor een betere toekomst, heeft Pronk zich niet alleen als politicus ingezet voor ontwikkelingssamenwerking, maar ook als bemiddelaar en leider van VN-vredesmissies. Hij pleit voor een einde aan de voortdurende geweldsuitbarstingen die voortkomen uit machtsstructuren, kolonisatie, klimaatverandering en armoede. Maar hoe kan deze vicieuze cirkel doorbroken worden?
Pronk reflecteert op zijn verleden en benadrukt dat wegkijken geen optie is. Zelfs als de resultaten bescheiden zijn, mogen we niet stoppen met onze inspanningen. Deze belofte, gedaan aan een jongen in het vluchtelingenkamp Kakuma in Noord-Kenia, blijft de drijfveer achter zijn onverzettelijke toewijding aan verandering. Dit boek is een krachtige oproep tot actie en een must-read voor iedereen die geïnteresseerd is in de complexe dynamiek van vluchtelingen, oorlog en vrede. Verkrijgbaar bij Boekhandel Douwes.