Boekhandel Douwes Den Haag

Een verhaal van twee geliefden

De erotische novelle van een renaissancepaus

Tom Ingelbrecht

Een verhaal van twee geliefden

Een verhaal van twee geliefden

De erotische novelle van een renaissancepaus

Een verhaal van twee geliefden

Verschijnt binnenkort

 

In 1458 werd Enea Silvio Piccolomini (1405-1464) in Rome verkozen tot paus Pius II. In die tijd werd hij achtervolgd door demonen uit zijn verleden. In zijn jeugd leidde hij een liederlijk leven, verwekte hij buitenechtelijke kinderen, en rebelleerde hij zelfs tegen de pauselijke almacht.


Nog te verschijnen

€ 24,90

Bezorgen: Zodra beschikbaar


Beschrijving Een verhaal van twee geliefden

In 1458 werd Enea Silvio Piccolomini (1405-1464) in Rome verkozen tot paus Pius II. In die tijd werd hij achtervolgd door demonen uit zijn verleden. In zijn jeugd leidde hij een liederlijk leven, verwekte hij buitenechtelijke kinderen, en rebelleerde hij zelfs tegen de pauselijke almacht. Maar niets bezorgde hem zoveel verdriet en schaamte als de erotische novelle die hij destijds had geschreven, Een verhaal van twee geliefden. Dit verhaal, wellicht gebaseerd op ware gebeurtenissen, was intussen immens populair en groeide na de dood van de auteur uit tot een iconische bestseller.

Het verhaal over de overspelige liefde tussen Euryalus en Lucretia, die worden verscheurd door de strijd tussen hart en verstand, hun gloeiende passie en de pijnlijke gevolgen van hun relatie, is ook voor een hedendaags leespubliek intrigerende lectuur. Voor het eerst sinds lange tijd is de tekst opnieuw in het Nederlands vertaald, met daarbij een inleiding, noten, en een uitgebreide nabespreking.

Tom Ingelbrecht is classicus en vertaler. Hij vertaalde onder meer de Neolatijnse kuspoëzie van Janus Secundus en beheert zijn eigen vertaalwebsite tomingelbrecht.com.


ISBN
9789464713572
Pagina's
256
Verschijnt
Rubriek
Middeleeuwen (500-1500)
Druk
1
Uitvoering
Paperback
Taal
Nederlands
Uitgever
Sterck & De Vreese