Boekhandel Douwes Den Haag

Taal op de rooster

101 vragen aan het Nederlands

José Vandekerckhove

Taal op de rooster

Taal op de rooster

101 vragen aan het Nederlands

Taal op de rooster

Verschijnt binnenkort

 

Waarom zeggen we ‘bim bam bom’ en niet ‘bom bim bam’? Waar komen de woorden ‘tulp’ en ‘kiosk’ vandaan? Is ‘groter als’ nu echt fout? Zeggen we in de toekomst met z’n allen ‘de meisje’?


Nog te verschijnen

€ 24,50

Bezorgen: Zodra beschikbaar


Beschrijving Taal op de rooster

Waarom zeggen we ‘bim bam bom’ en niet ‘bom bim bam’? Waar komen de woorden ‘tulp’ en ‘kiosk’ vandaan? Is ‘groter als’ nu echt fout? Zeggen we in de toekomst met z’n allen ‘de meisje’? En hoelang duurt het nog voor het Nederlands verdwijnt?



Op deze en nog veel meer vragen geeft taalfanaat Jose Vandekerckhove een antwoord in Taal op de rooster. Van fonologie en syntaxis tot taalverwerving en etymologie, alle aspecten van onze Nederlandse taal worden belicht op een toegankelijke manier, waarbij de knipoog nooit ver weg is. Leek of letterkundige: dit boek is er voor iedereen die van taal houdt.



José Vandekerckhove was lector Nederlands aan de lerarenopleiding van de KU Leuven. Hij is auteur van de leermethoden Markant, Frappant, Campus, Spitze en Spitze neu, en van het taalboek Rechts is waar de duim links staat. Hij is voorzitter van het Netwerk Didactiek Nederlands (NDN) en redactielid van het digitaal vakdidactisch handboek Nederlands van Werkgroep Didactiek en Onderzoek Nederlands (WODN).


ISBN
9789465305738
Pagina's
352
Verschijnt
Rubriek
Taal
Druk
1
Uitvoering
Paperback
Taal
Nederlands
Uitgever
Pelckmans Uitgevers