Boekhandel Douwes Den Haag

De avonturen van Cipollino

Gianni Rodari & Chiara Baglioni

De avonturen van Cipollino

De avonturen van Cipollino

De avonturen van Cipollino

 

Een uienjongetje komt in opstand tegen onrechtvaardige groenteheersers. Een fabel over moed, verzet en vrijheid.


Op werkdagen voor 23.00 uur besteld meestal de volgende dag in huis.

€ 24,95

Ophalen: Nu 1 op voorraad in de winkel
Leverbaar


Beschrijving De avonturen van Cipollino

In deze klassieker uit de Italiaanse kinderliteratuur leidt Cipollino, een kleine ui, de opstand tegen een absurd en wreed systeem waarin goede burgers achter de tralies belanden, terwijl de echte boeven het
paleis bewonen. Alle hoofdpersonen zijn groenten, fruit of dieren – maar de thema’s zijn bloedserieus.

Het is een satirisch en poëtisch sprookje dat op een toegankelijke manier laat zien hoe fantasie, solidariteit en verbeeldingskracht sterker kunnen zijn dan angst en macht.

Cipollino – letterlijk ‘uitje’ – is jong, dapper, slim en vastberaden. Wanneer zijn vader ten onrechte wordt opgesloten door de zure, autoritaire Prins Limone, komt Cipollino in opstand. Samen met burggraaf Kersje, meneer Courgette, Pirro Prei, Pero Peer, Aardbeitje, Meester Rozijn en mevrouw Pompoen voert hij een strijd tegen onrecht, onderdrukking en zinloze regels. Niet met geweld, maar met grappen, listen, moed en vriendschap.

Gianni Rodari schreef dit verhaal begin jaren vijftig, in een tijd van herwonnen hoop na oorlog en dictatuur. Toch voelt het verrassend actueel. In een wereld waarin autocraten opnieuw aan macht winnen, laat 'De avonturen van Cipollino' zien hoe fantasie en solidariteit sterker kunnen zijn dan angst en onderdrukking.


ISBN
9789493408098
Pagina's
248
Verschenen
Rubriek
Fictie 10 - 12 jaar
Druk
1
Uitvoering
Hardback
Taal
Nederlands
Uitgever
Parade

Fictie 10 - 12 jaar