Boekhandel Douwes Den Haag

De Vier Elementen

Robert Pollack

De Vier Elementen

De Vier Elementen

De Vier Elementen

 

In De Vier Elementen van Robert Pollack onderzoekt advocaat Leo Spier of zijn Duitse cliënt naziroofkunst verbergt. Een roman over familiegeheimen, voor de fans van Joël Dicker en Donna Tartt.



Op werkdagen voor 23.00 uur besteld de volgende dag in huis

€ 21,99

Ophalen: Nu 2 op voorraad in de winkel
Op werkdagen voor 23.00 uur besteld de volgende dag in huis.


Beschrijving De Vier Elementen

De Vier Elementen van Robert Pollack, auteur van De Taak, is een meeslepende roman over naziroofkunst, familiegeheimen en grote liefde.



De Duitse industrieel Bernhard Wenzel wordt ervan beschuldigd dat zijn bedrijf vier kostbare schilderijen verbergt. Deze schilderijen, De Vier Elementen, zijn tijdens de Kristallnacht door de nazi’s van een joodse familie geroofd. Wenzel ambieert een politieke carrière binnen de rechts-nationalistische partij en kan dit schandaal er niet bij hebben. Aan advocaat Leo Spier de taak hem te helpen.



Maar wat is er tachtig jaar geleden gebeurd? Bernhards vader mocht niet kiezen voor de half-joodse vrouw van wie hij hield, omdat de familieonderneming afhankelijk was van de Duitse oorlogsindustrie. Hebben De Vier Elementen toen al een rol gespeeld? Voor advocaat Spier is deze delicate zaak een grote uitdaging, niet alleen vanwege zijn joodse achtergrond, maar ook omdat hij tegenover Christine Lavergne komt te staan, een Franse advocaat met wie hij een verleden heeft.



De Vier Elementen van Robert Pollack is een intrigerend verhaal voor de fans van Joël Dicker en Donna Tartt.



‘Ik heb De Vier Elementen verslonden! Pollack schrijft met vaart en flair. Naziroofkunst is een geweldig onderwerp dat heden en verleden verbindt.’ – Nicolien Mizee



‘De teruggave van naziroofkunst was vorig jaar nog volop in het nieuws na een wetswijziging. Voor de nazaten van de oorspronkelijke, Joodse eigenaren is het moeilijker geworden hun bezittingen terug te krijgen. Pollakcs tweede thriller haakt daar op uitstekende wijze op in.’ - VN Detective & Thriller Gids 2021




Over De Taak



**** ‘Voortreffelijk geschreven, ambitieus van opzet, met een paar fijne karakters en een bevredigende plot.’ – NRC Handelsblad



***** ‘Imponerende vertelkracht. Pollack is er op originele wijze zeer goed in geslaagd verschillende verhaallijnen waarin macht, chantage en geheimen naar voren komen parallel aan elkaar te laten lopen.’ – Mr.



‘Het is dat de Amerikaanse president nooit een boek leest – anders zou je hem van harte Robert Pollacks De Taak willen aanbevelen.’ – de Nederlandse Boekengids


ISBN
9789026351372
Pagina's
368
Verschenen
NUR
301
Druk
1
Uitvoering
Paperback / softback
Taal
Nederlands
Uitgever
Ambo|Anthos

Literaire roman, novelle