Boekhandel Douwes Den Haag

Bitch

Een revolutionair handboek over sekse, evolutie en het vrouwtjesdier

Lucy Cooke

Bitch

Bitch

Een revolutionair handboek over sekse, evolutie en het vrouwtjesdier

Bitch

 

Ouderwetse aannames over vrouwelijkheid hebben lang de blik van biologen en zoölogen op vrouwtjesdieren vertroebeld. Het vrouwtje, dat was natuurlijk de moeder, de zorgende, het zwakke geslacht. Na een recente wetenschappelijke revolutie weten we wel beter.


Op werkdagen voor 23.00 uur besteld meestal de volgende dag in huis.

€ 26,99


Beschrijving Bitch

Ouderwetse aannames over vrouwelijkheid hebben lang de blik van biologen en zoölogen op vrouwtjesdieren vertroebeld. Het vrouwtje, dat was natuurlijk de moeder, de zorgende, het zwakke geslacht. Na een recente wetenschappelijke revolutie weten we wel beter. Dit boek gaat over die revolutie.

Zoöloog Lucy Cooke stelt je voor aan opmerkelijke vrouwtjesdieren en de wetenschappers die hen bestuderen. Van moordzuchtige stokstaartjesmatriarchen tot pseudopenisdragende vrouwtjeshyena’s, van lesbische albatrossen tot sluw jagende orka-oma’s: deze bad bitches van het dierenrijk rekenen voorgoed af met achterhaalde binaire ideeën over lichamen, hersenen, biologie en gedrag.


‘Een gedurfde, meeslepende ontmanteling van seksistische biologische mythes, vol verrukkelijke verrassingen.’ – The Guardian

‘Briljant.’ – Times Literary Supplement

‘Een sprankelende afrekening met wetenschappelijk seksisme.’ – Nature


ISBN
9789044548907
Pagina's
448
Verschenen
Rubriek
Literaire non-fictie
Druk
1
Uitvoering
Paperback
Taal
Nederlands
Uitgever
De Geus

Literaire non-fictie