Boekhandel Douwes Den Haag

Na de catastrofe

Na de catastrofe

Arnold Labrie & Frits Boterman

Na de catastrofe

Na de catastrofe

Na de catastrofe

Na de catastrofe

E-book

 

De Eerste Wereldoorlog en de zoektocht naar een nieuw Europa De Eerste Wereldoorlog is de `oercatastrofe van de twintigste eeuw. Naast miljoenen doden en invaliden veroorzaakte de oorlog na 1918 in Europa grote politieke en culturele verdeeldheid, economische malaise en politieke en sociale wanorde.



Direct te downloaden

€ 17,99


Beschrijving Na de catastrofe

De Eerste Wereldoorlog en de zoektocht naar een nieuw Europa

De Eerste Wereldoorlog is de `oercatastrofe van de twintigste eeuw. Naast miljoenen doden en invaliden veroorzaakte de oorlog na 1918 in Europa grote politieke en culturele verdeeldheid, economische malaise en politieke en sociale wanorde. Na de verschrikkingen van de oorlog en de ontwrichting van de Europese politiek was er grote behoefte aan een nieuwe ordening van de maatschappij, de politiek en de cultuur.

In 24 portretten belichten 24 auteurs de wisselwerking tussen de Eerste Wereldoorlog en het leven, werken en denken van Europese kunstenaars, intellectuelen, politici en schrijvers op zoek naar een Nieuwe Orde. Aan bod komen politieke figuren als Hitler, Mussolini, Trotski en Wilhelmina. Maar ook kunstenaars als Céline, Sassoon, Mann en Mondriaan zochten naar een fundamentele heroriëntatie van Europa.


ISBN
9789046817070
Pagina's
358
Verschenen
Rubriek
Moderne geschiedenis (1870-heden)
Druk
1
Uitvoering
E-book
Taal
Nederlands
Uitgever
Nieuw Amsterdam

Moderne geschiedenis (1870-heden)