Boekhandel Douwes Den Haag

53 dagen

Hoe Hitler een democratie ontmantelde

Timothy Ryback

53 dagen

53 dagen

Hoe Hitler een democratie ontmantelde

53 dagen

Verschijnt binnenkort

 

Een huiveringwekkende reconstructie die laat zien hoe een gekozen leider een democratie kan gebruiken om een democratie te vernietigen in minder dan acht weken


Nog te verschijnen

€ 24,99

Bezorgen: Zodra beschikbaar


Beschrijving 53 dagen

Tijdens een rechtszitting in september 1930 verklaarde Adolf Hitler dat de nationaalsocialisten nooit meer zouden proberen de Weimarrepubliek met geweld omver te werpen. In plaats daarvan, zo vertelde hij de afgeladen rechtszaal, was hij van plan om, zodra hij op legale wijze de macht had verworven, de democratische systemen van het land te vernietigen door de regering naar zijn hand te zetten. 'Dus, via constitutionele middelen?' vroeg de voorzitter van de rechtbank. 'Jawohl!' antwoordde Hitler.

Het duurde slechts 53 dagen - één maand, drie weken, twee dagen, acht uur en veertig minuten om precies te zijn - vanaf het moment dat Hitler op 31 januari 1933 rijkskanselier werd om de Weimarrepubliek om te vormen tot het Derde Rijk. En de minuten deden ertoe.


ISBN
9789048879564
Pagina's
192
Verschijnt
Rubriek
Moderne geschiedenis (1870-heden)
Druk
1
Uitvoering
Hardback
Taal
Nederlands
Uitgever
Hollands Diep