Boekhandel Douwes Den Haag

Vervolgde componisten in Nederland

Vervolgde componisten in Nederland

Carine Alders & Eleonore Pameijer

Vervolgde componisten in Nederland

Vervolgde componisten in Nederland

Vervolgde componisten in Nederland

Vervolgde componisten in Nederland

E-book

 

In de Tweede Wereldoorlog zijn de carrières van veel componisten geknakt. Een groot aantal van hen moest vluchten of dook onder, velen werden vermoord. Alleen al in Nederland zijn ten minste dertig componisten vervolgd en veelal vergeten.



Direct te downloaden

€ 12,99


Beschrijving Vervolgde componisten in Nederland

In de Tweede Wereldoorlog zijn de carrières van veel componisten geknakt. Een groot aantal van hen moest vluchten of dook onder, velen werden vermoord. Alleen al in Nederland zijn ten minste dertig componisten vervolgd en veelal vergeten. Onder hen waren joodse componisten als Leo Smit, Rosy Wertheim, Dick Kattenburg en Daniël Belinfante. Maar ook naar Nederland gevluchte componisten als Hans Lachman, Franz Weisz, en componisten die vanwege hun verzetsactiviteiten moesten onderduiken of gevangen werden gezet, onder wie Jan van Gilse en Marius Flothuis.



Wat werd er in Nederland in het Interbellum gecomponeerd? Welke schade heeft de oorlog aangericht? Alders en Pameijer schreven een boek vol ontroerende en spannende levensverhalen, over muziek die gehoord moet worden.


ISBN
9789048525850
Pagina's
298
Verschenen
Rubriek
Historische biografieën
Druk
1
Uitvoering
E-book
Taal
Nederlands
Uitgever
Amsterdam University Press

Historische biografieën