Heer Bommel en Tom Poes, van krantenstrip tot boek
Heer Bommel en Tom Poes, van krantenstrip tot boek
Wij presenteren met gepaste trots het tweede deel (= deel 1) van “Nu begrijpt u wat ik bedoel!”. Marten Toonder schreef gedurende een periode van 45 jaren niet minder dan 177 verhalen over Heer Bommel en Tom Poes.
Levertijd: 5 tot 10 werkdagen
Wij presenteren met gepaste trots het tweede deel (= deel 1) van
“Nu begrijpt u wat ik bedoel!”.
Marten Toonder schreef gedurende een periode van 45 jaren niet minder dan 177 verhalen over Heer Bommel en Tom Poes. Die worden inmiddels terecht tot de moderne Nederlandse literatuur gerekend.
Eerst gepubliceerd als dagbladstrips in de kranten verschenen de meeste verhalen in de loop der jaren ook in boekvorm. Dit resulteerde uiteindelijk in de zogenaamde Pandareeks, waarin alle verhalen opgenomen zijn, de laatste waar Toonder zelf de hand in heeft gehad.
Maar hoe verliep de omzetting van eerste versie in de kranten naar de definitieve boekvorm? Dat proces is nu voor het eerst gedetailleerd in kaart gebracht. Zeven jaar lang zijn de drie schrijvers, Jack Didden, Erik Können en Paul Verhaak, bezig geweest de twee versies met elkaar te vergelijken. Een monnikenwerk dat heeft geleid tot nieuwe inzichten en verrassende ontdekkingen.