Boekhandel Douwes Den Haag

Vrouwen die oorlog zien

Oekraïens dagboek

Victoria Amelina

Vrouwen die oorlog zien

Vrouwen die oorlog zien

Oekraïens dagboek

Vrouwen die oorlog zien

Nieuw

 

‘ Kunstenaars als Amelina helpen ons om te zien. Ze dienen als onze ogen.’ – Margaret Atwood


Op werkdagen voor 23.00 uur besteld meestal de volgende dag in huis.

€ 29,95

Ophalen: Nu 3 op voorraad in de winkel
Leverbaar


Beschrijving Vrouwen die oorlog zien

Toen Rusland op 24 februari 2022 de grootschalige invasie van Oekraïne begon, was Victoria Amelina bezig met het schrijven van een roman en het organiseren van literaire festivals. Van de ene op de andere dag werd ze een onderzoeker van oorlogsmisdaden en oorlogsverslaggever.

Heel Oekraïne wist dat Amelina de oorlog vastlegde. Ze fotografeerde de ruïnes van scholen en culturele centra, nam getuigenissen op van overlevenden en ooggetuigen. En ze werd langzaam weer een verhalenverteller, die schreef aan wat dit boek zou worden.

Op de avond van 27 juni 2023 zat Amelina met een gezelschap van internationale schrijvers in een pizzarestaurant in het oosten van Oekraïne. Een Russische kruisraket trof het restaurant en Amelina raakte zwaargewond aan haar hoofd. Op 1 juli overleed ze, zevenendertig jaren jong. Ze liet een zoon en een manuscript achter.

Met een voorwoord van Margaret Atwood en een nawoord van Lisa Weeda. Vertaald door Florian Jacobs.


ISBN
9789083436999
Pagina's
320
Verschenen
Rubriek
Mens en Maatschappij
Druk
1
Uitvoering
Paperback
Taal
Nederlands
Uitgever
ISVW Uitgevers

Mens en Maatschappij