Boekhandel Douwes Den Haag

De engeltjes waren op

Rinke Terpstra en de nasleep van de Utrechtse tramaanslag

Bauke Terpstra

De engeltjes waren op

De engeltjes waren op

Rinke Terpstra en de nasleep van de Utrechtse tramaanslag

De engeltjes waren op

 

Utrecht, 18 maart 2019, 10.45 uur. Een man stapt in een tram en opent het vuur op de onthutste passagiers. Terwijl de terrorist al schietend door de tram loopt, trapt Rinke Terpstra een raam kapot en helpt medepassagiers te vluchten.


Op werkdagen voor 23.00 uur besteld meestal de volgende dag in huis.

€ 22,99


Beschrijving De engeltjes waren op

Utrecht, 18 maart 2019, 10.45 uur. Een man stapt in een tram en opent het vuur op de onthutste passagiers. Terwijl de terrorist al schietend door de tram loopt, trapt Rinke Terpstra een raam kapot en helpt medepassagiers te vluchten. Als Rinke als laatste de tram wil verlaten, wordt hij neergeschoten.

Pas ’s avonds hoort de familie Terpstra dat Rinke dood is. ‘Rinke had altijd een engeltje op zijn schouder, behalve op die fatale ochtend.’

Rinke wordt door zijn moedige optreden bekend als ‘de tramheld’. Postuum wordt hem de Zilveren Erepenning voor Menslievend Hulpbetoon uitgereikt.

Dit boek is niet alleen een intiem portret van Rinke Terpstra, maar beschrijft ook hoe zijn nabestaanden in de maanden na de aanslag in een dramatische rollercoaster van emoties, loze beloftes en juridische verwikkelingen belanden.


‘Rinkes optreden was onvoorstelbaar moedig.’ – Sharon Dijksma, burgemeester van Utrecht

Auteur Bauke Terpstra (1964), de broer van Rinke, trad na de aanslag als woordvoerder namens de familie op.


ISBN
9789089758262
Pagina's
256
Verschenen
Rubriek
Waargebeurde verhalen
Druk
1
Uitvoering
Paperback
Taal
Nederlands
Uitgever
Just Publishers

Waargebeurde verhalen