Boekhandel Douwes Den Haag

De stamhouder

Alexander Münninghoff

De stamhouder

De stamhouder

De stamhouder

 

De succesvolle autobiografische bestseller van Alexander Münninghoff is nu bewerkt tot een theatervoorstelling, die in het theaterseizoen 2025-2026 door Nederland toert. ‘Ik ben geboren op 13 april 1944 in Posen, een oude Poolse stad die eeuwenlang Poznan werd genoemd.


Op werkdagen voor 23.00 uur besteld meestal de volgende dag in huis.

€ 20,00

Ophalen: Nu 2 op voorraad in de winkel
Leverbaar


Beschrijving De stamhouder

De succesvolle autobiografische bestseller van Alexander Münninghoff is nu bewerkt tot een theatervoorstelling, die in het theaterseizoen 2025-2026 door Nederland toert.



‘Ik ben geboren op 13 april 1944 in Posen, een oude Poolse stad die eeuwenlang Poznan werd genoemd. Maar toen ik er geboren werd, te midden van bombardementen die het einde der tijden leken aan te kondigen, was dit Posen een Duitse stad vanwaaruit Hitler-Duitsland zijn Heerestruppen naar de Sovjet-Unie had gestuurd en die nu de verminkten, de gewonden, de doden en een onafzienbare stoet vluchtelingen terugkreeg.



Mijn familie had deel aan dat drama. Over hen gaat dit boek. En over de gevolgen van de oorlog. Over een sluwe grootvader, die op spectaculaire wijze een van de rijkste mensen van Letland was geworden, maar twee dagen voordat de oorlog uitbrak met zijn Russische vrouw en vier kinderen, met achterlating van al zijn bezittingen, moest vluchten naar Nederland. Over een naïeve vader, die aan het Oostfront, in het uniform van de Waffen-SS, uit idealisme tegen de Sovjets vocht en vervolgens in Nederland ten onder ging. Over een moeder, die na de scheiding naar Duitsland vluchtte en mijn moeder niet mocht zijn. En over mij, de kleinzoon, de zoon, de stamhouder.’

Alexander Münninghoff (Poznan, 1944) was journalist en Ruslandkenner. Hij was winnaar van de Prijs voor de Dagbladjournalistiek en auteur van Tropenjaren in Moskou (1991), over zijn tijd als correspondent in de Sovjet-Unie. De stamhouder is autobiografisch en berust op feiten en familieverhalen.



‘Een overweldigend boek, geschreven met beheerste passie en subtiele humor. Ik heb het ademloos uitgelezen.’

Anna Enquist


ISBN
9789044661477
Pagina's
366
Verschenen
Rubriek
Literaire non-fictie
Druk
33
Uitvoering
Paperback
Taal
Nederlands
Uitgever
Prometheus

Literaire non-fictie