Boekhandel Douwes Den Haag

Een zoektocht naar menselijkheid

In gesprek met Johan Braeckman 2

2

Dirk Verhofstadt & Johan Braeckman

In gesprek met Johan Braeckman 2

Een zoektocht naar menselijkheid

In gesprek met Johan Braeckman 2

2

Een zoektocht naar menselijkheid: In gesprek met Johan Braeckman 2

Verschijnt binnenkort

 

In dit deel gaan Verhofstadt en Braeckman in levendige gesprekken over taal, geweld, vrije wil en menselijkheid, zonder dogma’s of absolute waarheden.


Nog te verschijnen

€ 29,99

Bezorgen: Zodra beschikbaar


Beschrijving Een zoektocht naar menselijkheid: In gesprek met Johan Braeckman 2

Wat betekent het om een mens te zijn? Wat houdt menselijkheid precies in? Waarin schuilt de waardigheid van de mens? Over deze vragen voeren Dirk Verhofstadt en Johan Braeckman reeds jarenlang diepgaande gesprekken met elkaar. Deze conversaties stelden ze ook te boek, waarvan een eerste deel verscheen in 2021.


Op de hun typerende onderhoudende toon gaan beide filosofen in het tweede deel van hun zoektocht naar menselijkheid dieper in op de kenmerkende eigenschappen van de mens, en op de relaties tussen mensen en dieren. Ze bespreken de oorsprong van taal en kunst, van geweld, en van moraliteit.

Ook de maakbaarheid van de mens komt aan bod, net als de heikele kwestie of een vrije wil nu wel of niet bestaat en de aloude vraag naar de zin en betekenis van het leven.

Tot onwrikbare waarheden komen ze niet, maar aan dogma’s hechten ze evenmin geloof. Ze vertrouwen er daarentegen op dat redelijk denken tot betrouwbare kennis leidt.


ISBN
9789089249807
Pagina's
368
Verschijnt
Serie
Een zoektocht naar menselijkheid
Rubriek
Filosofie
Druk
1
Uitvoering
Paperback
Taal
Nederlands
Uitgever
Houtekiet

Filosofie