Boekhandel Douwes Den Haag

TUSSEN TWEE EEUWIGHEDEN

SONNETTEN

Frans Siliakus

TUSSEN TWEE EEUWIGHEDEN

TUSSEN TWEE EEUWIGHEDEN

SONNETTEN

TUSSEN TWEE EEUWIGHEDEN

 

Hoewel in de huidige Nederlandse literatuur de sonnetvorm niet in zwang is, heeft Frans Siliakus er de voorkeur aangegeven zich in deze vorm uit te drukken. Deze uit de 17e eeuw stammende dichtvorm, bestaande uit 2 kwatrijnen en 2 terzinen, blijkt nog niet dood te zijn.



Leverbaar

€ 25,00

Levertijd: 2 tot 4 werkdagen


Beschrijving TUSSEN TWEE EEUWIGHEDEN

Hoewel in de huidige Nederlandse literatuur de sonnetvorm niet in zwang is, heeft Frans Siliakus er de voorkeur aangegeven zich in deze vorm uit te drukken. Deze uit de 17e eeuw stammende dichtvorm, bestaande uit 2 kwatrijnen en 2 terzinen, blijkt nog niet dood te zijn. Het feit dat deze vorm teruggrijpt op het verleden, sluit aan bij de neiging van deze dichter in zijn verzen de domeinen van het verleden te betreden. De aan het eiland Rodos en de stad Efeze gewijde gedichten zijn hier een illustratie van. Zij brengen ons bij de bron waar deze dichter altijd uit heeft geput, namelijk het nog levende, verre verleden, dat op willekeurige momenten in de gedachten omhoog komt.
Dat de dichter tegenover zijn werk allerminst vrij is, en dat dit als het ware al preëxisteert in hem, waar hij zich ook bevindt, is een conclusie die zich moeiteloos aan de lezer opdringt.


ISBN
9789465383521
Pagina's
223
Verschenen
Rubriek
Poëzie
Druk
1
Uitvoering
Paperback
Taal
Nederlands
Uitgever
Brave New Books

Poëzie