Boekhandel Douwes Den Haag

Wij Duitsers

Alexander Starritt

Wij Duitsers

Wij Duitsers

Wij Duitsers

 

Wij Duitsers van Alexander Starritt is een indringende oorlogsroman gezien vanuit het oogpunt van een jonge, dienstplichtige Duitse student. Voor de lezers van Antony Beevor en William Boyd.



Leverbaar

€ 21,99

Ophalen: Nu 1 op voorraad in de winkel
Opsturen: levertijd 1 tot 2 werkdagen


Beschrijving Wij Duitsers

Wij Duitsers van Alexander Starritt is een indringende oorlogsroman vanuit het perspectief van een jonge, dienstplichtige Duitse student.



Wanneer de jonge Schot Callum zijn Duitse opa vraagt hoe het was om aan de foute kant gevochten te hebben, wordt zijn vraag in eerste instantie beantwoord met stille irritatie. Maar na diens dood vindt Callum een lange brief, aan hem gericht.



Die brief is dit boek, waarin Callums grootvader vertelt over de laatste dagen aan het oostfront – waarin hij niet alleen weet dat Duitsland de oorlog aan het verliezen is, maar ook dat dat terecht is. Hij schrijft over zijn leven te midden van verschrikkingen en chaos én over de enorme moed die hij om zich heen zag. Hij stelt zichzelf de vraag in wellke mate hij verantwoordelijk is voor de situatie waarin hij verkeerde. Terwijl hij een antwoord op deze vraag probeert te vinden, vertelt Callum wat voor man zijn opa geworden is in de zeventig jaar na de oorlog.



Wij Duitsers is een intens menselijke roman die vragen stelt over schuld, schaamte en verantwoordelijkheid – vragen die tot op de dag van vandaag relevant zijn.



'Starritt maakt het niet mooier, maar ook niet erger. […] Het levert prachtig geschreven ­scènes op. Zoals die met een op de Russen veroverde tank, het hoogtepunt van het boek, als de angst plots overslaat in overmoed. Ook de beheerste toon waarop de opa schrijft over ‘zijn waarheid’, is goed getroffen. Wij Duitsers is geen afrekening (lees het slot!) en dat maakt het tot een zeer indringende roman.' - Het Parool



**** 'Wij Duitsers is confronterend omdat het vooral toont hoe ingrijpend de morele worstelingen zijn van zovelen die ongewild werden meegesleurd in een waanzinnige oorlogsmachine' – De Standaard



‘Dit is een roman die onvoorstelbaar gruwelijke gebeurtenissen beschrijft. En een roman waarin een soldaat zich vijftig jaar na de oorlog afvraagt, hoe hij zijn daden kon rechtvaardigen om niet volledig te wanhopen. Die innerlijke strijd is overtuigend weergegeven in dit beklemmende boek.’ – Nederlands Dagblad



'Een voltreffer. Levensecht. Een indringende roman over schuld, individueel en collectief.' – Sunday Times



'Een gewaagde en schokkende roman, waarbij Starritt in de huid kruipt van een van de afschuwelijkste archetypes van de 20e eeuw – een Nazi-soldaat – waarin hij niet alleen gezien wordt als dader, maar ook als slachtoffer.' – Financial Times


ISBN
9789026350412
Pagina's
224
Verschenen
NUR
302
Druk
1
Uitvoering
Paperback / softback
Taal
Nederlands
Uitgever
Ambo|Anthos

Vertaalde literaire roman, novelle